Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

MARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞIMARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞI
Tel:0212 524 46 46Tel:0212 524 46 46
Faks:0212 621 99 44Faks:0212 621 99 44
infoinfo
@@
marasder.orgmarasder.org

Kahramanmaraş
Dernek Logosu Dernek Logosu


Sol Reklam Sol Reklam

İletişimİletişim Formu Formuinfo@marasder.org
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

K.MaraşK.Maraş Canlı İzle Canlı İzle
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın

ÇANAKKALE KAHRAMANLARINI ANMA

Maraşder bünyesindeki üniversite öğrencilerimizin hazırlamış oldukları, “Çanakkale Kahramanlarını Anma ve Aziz Şehitlerimizi Yad”etmek için 27 Mart 2010 Cumartesi günü saat:18.00 da Esenler Belediyesi Kültür Merkezinde,”İnsanlığın Savaşı Yendiği Yer; Çanakkale” adlı Şiir dinletisi düzenlendi.
  

Şiir dinletisine; Sayın Maraşder Genel Başkanı Av. Şaban KURT, Maraşder Yönetim Kurulu Üyeleri İşadamlarımızdan Sayın Ahmet Rüştü Çelebi ve İstanbulda Üniversite okuyan Öğrencilerimiz ile Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz katıldı.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu M.Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve bütün şehitlerimiz için yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşımızdan sonra Maraşder Genel Başkanı Av. Şaban Kurt açılış konuşmasını yaptı.
 
 
Daha önce herhangi bir sahne deneyimi olmayan; biri moleküler genetik öğrencisi, ikisi işletme öğrencisi üçü öğretmen, biri resim-iş, ikisi elektrik mühendisliğinde okuyan öğrencilerden oluşan ve hiçbir profesyonel elin değmediği ve gözün görmeden hazırlanan bu program katılanların övgü ve beğenisiyle gerçekleştirildi. Üniversite öğrencilerimiz tarafından müzik eşliğinde seslendirilen şiirler salonu dolduranlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Sunuculuğunu Sibel Bayır ile Özgür Purlu adlı Üniversite Öğrencilerimizin yaptığı program da; ”Seda Saraç Çanakkale, Ahmet Avcı Seyyid Onbaşı, Ali Kaynar Çanakkale Şehitlerine, Süleyman Kahraman Mehmetçiği Türküsü, Esma Eytemiş Mehmet Toprak Oldu, Sümeyra Dere Merhaba Baba, Osman Söyler Dur Yolcu, Murat Doğan Çanakkale Dilberay Köle Bayraksız Olamam” adlı şiirleri okudular.

 
İnsanlığın Savaşı Yendiği Yer; Çanakkale” adlı Şiir dinletisi Üniversite öğrencilerimizin hazırlamış oldukları bayrak gösterisi son buldu…

 


YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0547

90 212 524 46 46 © 1999 marasder.org
Kahramanmaraş Derneği (Maraşder) http://www.marasder.org

Tam Ekran