Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

MARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞIMARAŞDER GENEL BAŞKANLIĞI
Tel:0212 524 46 46Tel:0212 524 46 46
Faks:0212 621 99 44Faks:0212 621 99 44
infoinfo
@@
marasder.orgmarasder.org

Kahramanmaraş
Dernek Logosu Dernek Logosu


Sol Reklam Sol Reklam

İletişimİletişim Formu Formuinfo@marasder.org
Kaydol
E-Bülten E-Bülten

K.MaraşK.Maraş Canlı İzle Canlı İzle
UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
DavetDavet Bölümü BölümüTanıdıklarınızı çağırın sitemizi canlandırın

SACAKLIZADE VAKFI KURUCUSU İSMET KARAOKUR U ANMA GECESİ 2010

2010 İSMET KARAOKUR ANMA GECESİ VE ŞİİR YARIŞMASI

 

Saçaklızade vakfı kurucusu din adamı merhum İsmet Karaokur’a anma programı yapıldı
Kahramanmaraş´ta 1997 Yılında Hayatını Kaybeden Saçaklızade Vakfı Kurucusu Emekli Konya Müftüsü Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği din adamı İsmet Karaokur İçin Anma Gecesi Düzenlendi.
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi´nde gerçekleşen anma gecesinde Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöven yaptığı konuşmada; merhum İsmet Karaokur yaşantısıyla herkese örnek olması gereken bir şahsiyet olduğunu söyleyerek Kahramanmaraş´ın manevi mimarlarından biri olan ve merhum İsmet Karaokur’u anmak için tüm sevenler olarak bir araya gelmiş bulunmaktayız.

İşte bu sebepten dolayı saçaklızade vakfı insana, eğitimi, yatırım yapmayı, sağlıklı, ferasetli, dirayetli. Düşünen insanı yetiştirmeyi amaç edinmektedir ve kurduğu kurumlarıyla da bunları kanıtlamaktadır. İşte aşevi, gıda bankası, öğrenci yurtları, dershaneler, anaokulu, ilköğretim okulu, lise, fen lisesi, öğren bursları, fakir aileler dağıtılan 120 ton buğday 2600 kişiye 365 gün gibi yardımlar yapılmaktadır. Tabi, bu hizmetleri yürütürken sloganımız “ VEREN EL İLE ALAN EL ARASINDA KÖPRÜYÜZ” bu hizmetler bizim değil Maraş halkının hizmetleridir dedi.

Gecede bir konuşma yapan din adamı Ömer Faruk Şirikçi; bu şehrin çocukları gözlerini dünyaya açarken iki şeye sevdalıdırlar. Hz. Muhammet Mustafa’ya, bir hürriyet ve istiklale, çete kıyafeti bu şehrin çocuklarının albümlerinde en kıymetli hatıradır. 

Her kurtuluş bayramı, binlerce Kahramanmaraşlının yüreğindeki bu kahramanlığı ve sevdayı yeniden ateşler.

Bir Sakarya türküsü bilir bu şehrin çocukları ki ona ruh veren de bir Maraşlıdır. O şiiri okurken ruhunu teslim edende bir Maraşlıdır. Necip Fazıl Kısakürek ve Necmeddin Gevri’yi rahmetle anıyorum.

İşte saçaklızade vakfımız, geçmişimizin şanla şerefle dolu hatıralarını tanışmak adına birkaç yıldan beri şerefli bir görevi omuzlamıştır.
Düzenlediğimiz şiir okuma yarışmasının bu sene de ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlediğimiz siz halkımıza arz etmekten kıvanç duyuyoruz dedi.
 

Necip fazıl Kültür sitesindeki İsmet Karaokur’u anma gecesinde slayt gösterileri ile Karaokur anılırken ayrıca mehteran takımı gösteride bulunup kızlarımız ilahiler okuyup gülen çocuk anaokulunun minik öğrencileri davetlilere gösterilerde bulunurken şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüller verildi.

Katılımın hayli yoğun olduğu gecede Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Veysi Kaynak, Kahramanmaraş belediye başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş il emniyet müdürü Cuma Ali Aydın, Kahramanmaraş Belediye başkan yardımcısı Cevdet Kabakçı, eski milletvekillerinden Ali Sezal, İsmet Karaokur’un yakın akrabası olan ve vakfa maddi manevi büyük destekler sağlayan Kasiad yönetim kurulu üyesi, istikbal bölge bayisi iş adamı Ahmet Kamil Şirikçi, Gençlik spor il müdürü Ali ihsan Kabakcı, Kasiad genel sekreteri ve belediye meclis üyesi Ahmet Görgülü, Türkiye partisi Kahramanmaraş il başkanı İsmail Şeref Alkış, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, oda başkanları, mahalle muhtarları ve birçok sayıda sevenleri katıldığı anma gecesi büyük coşkuyla kutlandı...
 

YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0312

90 212 524 46 46 © 1999 marasder.org
Kahramanmaraş Derneği (Maraşder) http://www.marasder.org

Tam Ekran